Dvouokruhový plynový kotel

Dvouokruhový kotel a víceokruhový kotel

Plynové kotle, dle počtu okruhů v domě, mohou být jednookruhové, dvouokruhové i víceokruhové. Tyto kotle jsou si technicky velmi podobné, ale jsou určeny k řešení různých problémů a za různých podmínek. 

Dvouokruhový kotel se od jednookruhového kotle liší přítomností komplexního tepelného výměníku, třícestného ventilu a přípravou pro napojení dvou okruhů.

Nejprve se v tomto článku seznámíme se strukturou dvouokruhového kotle a následně s principem jeho fungování. Poté už budete vědět, jaký typ kotle pro Vás dům vybrat, nebo alespoň budete mít povědomí o tom, co to je víceokruhový plynový kotel a na co si dát pozor, pokud si necháte nějaký kotel doporučit.

✅ Budeme rádi pokud se na nás s výběrem kotle nebo tepelného čerpadla obrátíte. Jsme Kotel na klíč a toto jsou naše infromativní články.

Co je to víceokruhové, nebo také vícezónové vytápění?

Vícezónové vytápění umožňuje řídit vytápění v různých částech vašeho domova. Tedy během dne můžete například udržovat obývací pokoj příjemně teplý, aniž byste museli plýtvat teplem v ložnicích. Normální jednozónové vytápění obecně znamená, že teplota je stejná v každé místnosti v domě a regulujete pouze na základě pokojové teploty v místnosti, kde se nachází termostat. Samozřejmě lze regulovat teplotu také termohlavicemi na podlahovém topení, nebo termostatickými kohouty na radiátorech, ale to je na jinou debatu. Toto je jen základní srovnání funkčnosti jednookruhového a dvouokruhového kotle.

 

1_aa

Obrázek 1: Dvouokruhový systém rozvodů

 

Jak fungují systémy řízení víceokruhového vytápění?

Abyste mohli využít dvouokruhový princip vytápění, musíte mít v první řadě dům rozdělen do vícero okruhů. Pokud máte v celém domě jen dvě trubky, nelze využít benefity víceokruhového vytápění a pokud chcete regulovat teplotu v místnostech odděleně, musíte jít cestou chytrých termohlavicProtože kotel ovládá více topných okruhů mějte na paměti, že nelze použít standardní prostorovou regulaci, ale takovou, která je určena právě pro dvouokruhové kotle. Většinou se využívá 2 typy regulace tzv. ekvitermní regulace, kdy se teplota v domě řídí na základě venkonvní teploty, a nebo regulace se dvěmi vnitřními jednotkami, které se umístí do prostoru příslučného okruhu.

Jaké jsou výhody víceokruhového topného systému?

V zimě všichni chceme mít doma teplo. Problém je ale v tom, že to často znamená, že neustále vytápíme celý dům, což nění tak efektivní. Inteligentní vícezónové vytápění to usnadňuje, protože máte možnost seřídit vytápění v různých částech vašeho domova. V konečném důsledku to znamená méně plýtvaní teplem, nižší účty za vytápění a menší zátěž pro životní prostředí.

Nabídka dvouokruhových kotlů: 

Níže se můžete podívat na typy dvou a více okruhových kotlů, které u nás prodáváme a montujeme:

 


 

number-30_10356978 Naší rodinnou firmu jsme založili v roce 1990 a jsme tedy stabilní firmou s dlouholetými zkušenostmi v oblasti topenářství a vodoinstalatérství
 30 LET ZKUŠENOSTÍ
V OBORU
certificate_kotelnaklic

Jsme autorizovaný prodejce tepelné techniky kvalitních značek dodávaných výhradně pro český trh. Máte tak 100% záruku profesionálního záručního i pozáručního servisu včetně reklamací. Prodáváme jak kotle, tak tepelná čerpadla.

POZOR!!! Záruku na zakoupený spotřebič drží prodejce! Pokud zakoupíte u eshopu a montáž provede jiná firma, čeká Vás v případě řešení vady, svalování viny mezi montážní firmou a eshopem. Montážní firma drží záruku pouze na montáž, né na spotřebič, pokud ho sama nedodá! 

My jsme ale jak obchod, tak montážní firma. V případě, že u nás "pouze" nakoupíte bez montáže, garantujeme, že pomůžeme s řešením případných problémů, jak budeme moci. Jako montážní firma tak uplatníme lepší vztahy s výrobci. Spokojenost našich zákazníků je pro nás zásadní!

 
AUTORIZOVANÝ
PRODEJCE
mechanic_10032416
Vedle prodeje nabízíme také montáže od A do Z. S námi budete mít vše tzv. "pod jednou střechou". V případě problému voláte pouze na jedno číslo a my Vám vše vyřešíme. Máme bohaté zkušenosti nejen s montážemi kotlů a tepelných čerpadel, ale také samotných rozvodů. Umíme tak navrhnout ta správná komplexní řešení
KOMPLETNÍ MONTÁŽ
NA KLÍČ
repair_8017154

Specializujeme se na montáž elektrických a plynových kotlů a kotlů na tuhá paliva. Dále pak montujeme tepelná čerpadlaUmíme Vás tak montovat bivalentní zdroje k tepelným čerpadlům, nebo propojený systém kotle na tuhá paliva a tepelného čerpadla.

KOTLE A TEPELNÁ 
ČERPADLA
check-mark_5290644 Snažíme se o bezkonkurenční servis před, během, ale i po nákupu. Máte-li jakýkoliv problém, vždy uděláme vše, co je v našich silách, abychom ho společně vyřešili a Vy jste byli náležitě spokojeni. Toto je jedna z věcí, jak se můžeme odlišit od naší konkurence a proto je na ni u nás kladem takový důraz.
GARANCE 
100% SERVISU