Revize kotlů

V případě, že vytápíte plynem nebo pevnými palivy, máte ze zákona č. 201/2012 Sb. povinnost provádět pravidelné revize kotlů. Revize kotle je investicí na dva až tři roky. Revize kotlů se netýkají pouze majitelů elektrokotlů, ve kterých neprobíhá žádné spalování. 

PROTOKOLY O REVIZI KOTLE SI USCHOVEJTE! Každá návštěva revizního technika technika, nebo kominíka by měla být doložitelná protokolem o provedených úkolech. Vyhnete se tak hrozícím pokutám od úřadů, nebo ztráty kompenzace ze strany pojišťovny v případě vzniku pojistné události. V neposlední řadě je nutné zmínit, že provoz neseřízeného kotle je neekonomický a ve výjimečných případech může vést i k ohrožení bezpečnosti a zdraví

 

Revize kotlů na pevná paliva

Podle zákona o ochraně ovzduší musí projít všechny kotle na pevná paliva o jmenovitém tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně revizní kontrolou. Tato povinnost se týká všech typů kotlů na pevná paliva a za její nedodržení hrozí úřady pokutou až 50.000 korun. Povinnost provádět tuto kontrolu platí každé dva roky.

 

Revize plynových kotlů

V případě kotlů na zemní plyn je zákonnou povinností provést jednou za tři roky takzvanou provozní revizi, při které je kontrolována těsnost rozvodů plynu a dalších připojených zařízení. Tato směrnice se vztahuje jen na právnické a fyzické osoby - podnikatele. Tato povinnost tedy neplatí pro zařízení, která jsou v osobním užívání občanů. Výrobci kotlů nicméně doporučují provádět každoročně servisní prohlídku kotle, neboť pravidelná údržba a servis kotle významně snižuje jeho spotřebu a také je předpokladem k dlouhé životnosti zařízení.

  

Komíny a spalinové cesty

Kromě samotných kotlů musí jejich majitelé také zkontrolovat komíny neboli spalinové cesty. U kotlů na pevná paliva s výkonem do 50 kW (rodinné domy) je povinnost provádět čištění komínů 3 krát ročně, nebo dvakrát ročně v případě, že kotel používáte jen sezónně. 

U kotlů na plynná paliva je zákonnou povinností provádět každoročně kontrolu i čištění komínků vedoucích ze zařízení.

Tyto úkony provádí kominík, nikoliv servisní technik. I v tomto případě se však na nás můžete obrátit.

  

 Závěsné kotle + karmy Cena bez DPH Kč
 Atmosférické kotle 1690,-
 Kondenzační kotle do 50 kW 2400,-

 

 Stacionární kotle Cena bez DPH Kč
 Do 50kW 1690,-
 Čištění kotlového tělesa 700,-

 

 Zásobníky 1260,-

 

 Elektrokotel 1390,-

 

 Měření spalin 650,-

 

 Příplatky Cena bez DPH Kč
 Sobota/Neděle  800,-
 Svátky 1190,-

 

 

Revizi kotle můžete objednat telefonicky na čísle 777 261 703, nebo emailem na info@kotlenaklic.cz

 

 

Více informací najdete v tiskové zprávě Ministerstva životního prostředí

 

 Popřípadě zde celá zpráva v PDF ke stažení >> revize kotlů_0

 


 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení