Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo představuje nové technologické řešení, které je ekologické a úsporné. Má velmi dlouhou životnost a vyžaduje minimální údržbu a obsluhu.  

tepelne cerpadlo vzduch voda

Jak vlastně funguje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo dokáže přeměnit energii ze svého okolí na teplo. Umí to ze vzduchu, ze země, ale i z vody (studna). Na provoz tepelného čerpadla pak postačí minimum elektřiny. Tepelné čerpadlo se stejně jako kotel dá namontovat i do starších domů, kde jsou například instalovány radiátory.

Energii z Vašeho okolí můžete využít k vytápění, ohřevu teplé vody a nebo ke schlazení domácnosti v teplých dnech, kterých je navíc čím dál více. Zakladní tepelná čerpadla zajistí vytápění, ta pokročilejší zajistí i klimatizaci. Technologie jde kupředu a dnešní tepelná čerpadla dokáží fungovat velmi efektivně i při velmi nízkých teplotách.

Snížení nákladů na energie dosáhne ve většině přídadů až na 60%! Je však nutné instalovat tepelná čerpadla šitá na míru tepelné ztrátě objektu. !!!POZOR!!! Na trhu se roztrhl pytel s tepelnými čerpadly z Asie o výkonu 20kW a více, neznámých značek. Pokud Vám firma bez znalosti tepelné ztráty takové tepelné čerpadlo nainstaluje, i když máte třeba tepelnou ztrátu domu 10 kW, koupíte si pouze předražený elektrokotel a provoz Vás bude stát stejně, neboť se takto předimenzované tepelné čerpadlo chová ve svém provozu chaoticky a nejen že nedodá požadovanou úsporu, jeho životnost je současně velmi nízká! 

Vytápění tepelným čerpadlem je až o 200% efektivnější a navíc výrazně snížíte svou uhlíkovou stopu. Vše navíc můžete ovládat z pohodlí Vašeho mobilu.

 

tepelna_pohoda piggy-bank_584093 refund_3238995
Vysoká efektivita
200 %

efektivnější vytápění
Snížení nákladů
60 %
nižší náklady na výtápění
Dlouhodobá investice
20 let
životnost systému
Nejnovější technologie
WiFi | Mobil | Data
Ovládání a kontrola na dálku

Co je tepelná ztráta domu?

Tepelná ztráta je údaj v kilowattech určující množství tepla, které nemovitost ztratí při extrémních venkovních teplotách za 1 hodinu. Extrémní venkovní teplota je stanovena jako předem daná hodnota, která se liší pro různé oblasti. Ve Středních Čechách je tato hodnota stanovena na -12°C, Vysočina -15°C a horské oblasti -18°C.

Tepelné čerpadlo by tedy mělo mít výkon dimenzovaný tak, aby pokryl tepelnou ztrátu nemovitosti. Pokud bude čerpadlo navíc ohřívat TUV, měl by být jeho výkon mírně vyšší, aby i v těch největších mrazech zvládlo ohřát také užitkovou vodu.

Screenshot at Sep 29 22-54-55

Co ovlivňuje tepelnou ztrátu?

Tím prvním faktorem je tedy lokalita, dálšími pak mohou být zateplení, kvalita oken, velikost domu a samozřejmě Vás teplotní komfort. Jiná tepelná ztráta se stanoví na pořadované hodnotě 22°C a jiná zase na 25 °C.

Proč je nutné znát tepelnou ztrátu domu?

Tepelné čerpadlo nesmí být slabé, ale take nesmí být příliš silné!

Tepelné čerpadlo tzv. moduluje. Modulace je údaj, od kolika kilowatt do kolika kilowatt se pohybuje výkon čerpadla. Modulace kvalitního čerpadla se pohybuje kolem 80 % rozsahu výkonu, tedy pokud má čerpadlo 10 kW, nejnižší výkon, který využije je od 2 - 2,5 kW. Pokud má čerpadlo 20 kW, nejnižší výkon začíná kolem 4-5 kW. Méně kvalitní tepelná čerpadla mají modulaci horší, při 20 kW začínají třeba na 6-8 kW. A to může být zásadní problém! Příklad. Pokud je tepelné čerpadlo příliš silné, v teplejší dny, kdy by mu pro provoz stačil výkon 4 kW, ale nejníže se dostane na 6 kW,  bude se neustále vypína a zapínat, což je pro čerpadlo naprosto devastační.

Obdobně pokud je tepelné čerpadlo příliš slabé, bude se při provozu spínat topná patrona v boileru, nebo bivalentní (druhý) zdroj topení, Příklad. Tepelná ztráta domu je 9 kW, tepelné čerpadlo má 9 kW a ohřívá také TUV. Nezbývá mu tak dodateční energie na ohřev TUV a dojde k sepnutí elektrické patrony bojleru. Opět neekonomické a neefektivní řešení. 

Na co si dát při výběru tepelného čerpadla pozor?!

To, co se dnes bohužel děje je, že firmy dováží sice levná, ale nekvalitní tepelná čerpadla o jednom výkonu. Často je tento výkon ke 20 kW s nízkým rozsahem modulace. Nabídnou tedy lidem tepelné čerpadlo 20 kW, mávnou rukou nad tím, že přeci ten výkon stačí. No jo, ale výsledkem takového řešení  je mizerná úspora, efektivita a hlavně životnost čerpadla.

Sámi máme tuto zkušenost, kdy nám podobná firma nabídla tepelná čerpadla z asijského trhu, o výkonu 22 kW se slovy "ten výkon pokryje jakýkoliv barák, teď je boom s tepelky, dá se na tom dost vydělat, máme nízký nákupní ceny, když přes nás vezmete 2 tepelka dostanete třetí zdarma na náhradní díly...". Toto jsme okamžitě odmítli! Navíc jaká bude kvalita takového čerpadla, když Vám dají jedno rovnou zdarma...

Jsme si velmi dobře vědomi, že investice do tepelného čerpadla je zásadní položkou Vašeho rozpočtu. Proto jsou námi navrhovaná řešení šitá na míru vytápěnému objektu. Jedním ze zásadních důvodů, proč jít do tepelného čerpadla je jeho provozní úspora v čase. A toho docílíte pouze tehdy, pokud výkon tepelného čerpadla odpovídá tepelné ztrátě Vašeho domu. 

Navrhujeme pouze taková řešení, která pokryjí tepelnou ztrátu Vašeho objektu a navíc i ohřev úžitkové vody.

Poptejte nás, rádi Vám poradíme a navrhneme řešení

Naše ambice je udržet se dlouhodobě na pozici přední firmy na českém trhu tepelné techniky! Proto u nás nikdy nenajdete pochybné značky a jednání. Naším cílem je dlouhodobost! Chceme budovat firmu, která může být pro své zákazníky tím správným partnerem, na kterého se mohou spolehnout. To vnímáme jako jedinou cestu, pokud se chceme odlišit od své konkurence a nabízet naše služby i v budoucnu. Věříme, že pouze správným přístupem a kvalitním jednáním se můžeme posouvat dál, budovat silné vztahy a získávat kvalitní doporučení od svých zákazníků.

Jsme chopni zajistit následující značky níže. Každý název lze prokliknout na další stránku s podrobnými informacemi a nabídce. Pokud Vás některá značka zaujala a rádi byste ji u nás poptali, proklikněte se přes název značky dále a na následující stránce se dozvíte, jaký typ tepelného čerpadla od dané značky nabízíme.

stažený soubor (10) viessmann_wordmark_rgb_1_vitorange LG_Electronics
buderus-vector-logo
stiebel-eltron-vector-logo stažený soubor (12)
Vaillant-logo-2021.svg
Protherm
stažený soubor (11)
ivt-logo-svg-vector Mitsubishi-Electric-Cooling-and-Heating-Solutions-Logo-Vector.svg- Logo-Regulus
 • De Dietrich
 • Viessmann
 • LG
 • Buderus
 • Valtop
 • Stiebel Eltron
 • NIBE
 • Protherm
 • Vaillant
 • Regulus
 • Preferujete jinou značku? Není problém! Napište nám. 

 

Na tepelná čerpadla jsme samozřejmě schopni zajistit také dotace.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte tepefonicky na čísle +420 774 898 028, nebo skrze email info@kotelnaklic.cz

 

number-30_10356978 Naší rodinnou firmu jsme založili v roce 1990 a jsme tedy stabilní firmou s dlouholetými zkušenostmi v oblasti topenářství a vodoinstalatérství
 30 LET ZKUŠENOSTÍ
V OBORU
certificate_kotelnaklic

Jsme autorizovaný prodejce tepelné techniky kvalitních značek dodávaných výhradně pro český trh. Máte tak 100% záruku profesionálního záručního i pozáručního servisu včetně reklamací. Prodáváme jak kotle, tak tepelná čerpadla.

POZOR!!! Záruku na zakoupený spotřebič drží prodejce! Pokud zakoupíte u eshopu a montáž provede jiná firma, čeká Vás v případě řešení vady, svalování viny mezi montážní firmou a eshopem. Montážní firma drží záruku pouze na montáž, né na spotřebič, pokud ho sama nedodá! 

My jsme ale jak obchod, tak montážní firma. V případě, že u nás "pouze" nakoupíte bez montáže, garantujeme, že pomůžeme s řešením případných problémů, jak budeme moci. Jako montážní firma tak uplatníme lepší vztahy s výrobci. Spokojenost našich zákazníků je pro nás zásadní!

 
AUTORIZOVANÝ
PRODEJCE
mechanic_10032416
Vedle prodeje nabízíme také montáže od A do Z. S námi budete mít vše tzv. "pod jednou střechou". V případě problému voláte pouze na jedno číslo a my Vám vše vyřešíme. Máme bohaté zkušenosti nejen s montážemi kotlů a tepelných čerpadel, ale také samotných rozvodů. Umíme tak navrhnout ta správná komplexní řešení
KOMPLETNÍ MONTÁŽ
NA KLÍČ
repair_8017154

Specializujeme se na montáž elektrických a plynových kotlů a kotlů na tuhá paliva. Dále pak montujeme tepelná čerpadlaUmíme Vás tak montovat bivalentní zdroje k tepelným čerpadlům, nebo propojený systém kotle na tuhá paliva a tepelného čerpadla.

KOTLE A TEPELNÁ 
ČERPADLA
check-mark_5290644 Snažíme se o bezkonkurenční servis před, během, ale i po nákupu. Máte-li jakýkoliv problém, vždy uděláme vše, co je v našich silách, abychom ho společně vyřešili a Vy jste byli náležitě spokojeni. Toto je jedna z věcí, jak se můžeme odlišit od naší konkurence a proto je na ni u nás kladem takový důraz.
GARANCE 
100% SERVISU

 

Nejprodávanější

viessmann vitocal 200 S AWB M E kotelnaklic cz
VIESSMANN VITOCAL 200-S AWB-M-E-AC 201.D13 - 11kW, vzduch/voda
250 890 Kč

✅ Typ čerpadla: voda / vzduch ✅ Energetická třída: A++ ✅ Provedení: split ✅ Hlučnost: 35 db(A) 

Na dotaz 
Detail
Kód: 1919
1 položek celkem