DOTACE
Kód: 266 | Značka: Benekov

Kotel na dřevo BENEKOV D12 dřevo 12kW zplyňovací

66 hodnocení
104 361 Kč
Na dotaz

Teplovodní zplyňovací kotel BENEKOV D 12 je určen pro efektivní, ekologické a komfortní vytápění rodinných domků, bytových jednotek, chat, kancelářských budov, malých provozoven a jiných objektů, jejichž náročnost na tepelný výkon nepřesahuje 12 kW.

Kategorie: Ocelový kotel
Hmotnost: 1 kg
Palivo: Kusové dřevo
Výkon: 12 kW

Unikátní regulovatelnost a patentovaný systém automatického stáložáru, který mechanicky detekuje váhu paliva a přes čidlo propojené s řídící jednotkou odstaví kotel (vypne ventilátor). Počet roztápění v kotli je tak za sezónu několikanásobně menší než u běžných kotlů. Integrovaná váha detekuje optimální vrstvu pro přepnutí do stáložárné odstávky. Tím zajistí maximální čas pro další přiložení bez nutnosti nového zátopu. Pokud i tak dojde k vyhasnutí, zůstává v topeništi ideální zátopová vrstva dřevěného uhlí, kterou stačí pouze zapálit (např. kouskem papíru) a následně již přiložit běžné dříví. Nutnost časově náročného zatápění v kotli, známý u běžných kotlů na kusové dřevo tak u tohoto unikátního kotle odpadá.

Kotel disponuje unikátní konstrukcí „teplé spalovací komory“. Jedná se o kvalitní izolaci stěn přikládací komory, která je zcela oddělena od vody ve výměníku kotle. Nedochází tedy k nadměrnému ochlazování paliva a spalování je proto kvalitní i při nízkém výkonu i u paliv s větším podílem vlhkosti. Tato koncepce zajišťuje delší životnost, než u běžných kotlů na dřevo, doba hoření až 8 hodin na redukovaný výkon. Postačí přikládat 2 - 3 x denně a vzhledem ke kvalitnímu spalování stačí provádět odstraňování popela a čištění výměníku jednou za 2 týdny provozu. 

Pro kvalitní řešení celé otopné soustavy doporučujeme při instalaci využít doporučené hydraulické komponenty, které jsou uvedeny v seznamu Technické podklady k instalacím kotlů Benekov - pokud je instalace provedena dle dokumentu Technické podklady i k instalacím kotlů Benekov a jsou využity hydraulické komponenty definované výrobcem, je poskytnuta prodloužená záruka 5 let na kotlové těleso - největší záruku spolehlivosti použitých armatur při instalaci přináší využití Paketů armatur přímo od výrobce. 

 

Přednosti kotle BENEKOV D12:

 ✓ Nízké provozní náklady
 ✓ Kvalitní regulovatelnost
 ✓ Dlouhodobé udržení stálo žáru 
 ✓ Unikátní konstrukce „teplé spalovací komory“

   

Technické parametry kotle BENEKOV D12:

Šířka 590 mm
Hloubka 910 mm
Výška 1.190 mm
Hmotnost 350 kg
Objem zásobníku 70 l
Průměr kouřovodu 150 mm
Obsah vodního prostoru 45 dm3
Rozměr plnícího otvoru v zásobníku paliva
365 x 250 mm

 

 

Výkonové parametry kotle BENEKOV D12:

Účinnost 92%
Max. provozní tlak 3 bar
Elektrické krytí IP 20
Doporučená provozní teplota topné vody
60 - 90 °C
Jmenovitý výkon 12 kW
Spotřeba paliva 3,3 kg/h
Třída kotle dle EN 303-55 5

 

 

Zde pro více informací ke stažení ⇒ Navod-k-obsluze