Kód: 265 | Značka: Benekov

Kotel na dřevo BENEKOV D18 dřevo 18kW zplyňovací

30 hodnocení
77 167 Kč
Momentálně nedostupné

Teplovodní zplyňovací kotel BENEKOV D 18 je určen pro efektivní, ekologické a komfortní vytápění rodinných domků, bytových jednotek, chat, kancelářských budov, malých provozoven a jiných objektů, jejichž náročnost na tepelný výkon nepřesahuje 18 kW. 

Kategorie: Ocelový kotel
Hmotnost: 1 kg
Výkon: 18 kW

Kotel je vybaven patentovaným systémem integrovaného směšování pro ochranu zpátečky, kdy tento patentovaný systém váhy paliva zabezpečuje kvalitní regulovatelnost a dlouhodobé udržení stálo žáru a nízké provozní náklady. 

Kotel disponuje unikátní konstrukcí „teplé spalovací komory“. Jedná se o kvalitní izolaci stěn přikládací komory, která je zcela oddělena od vody ve výměníku kotle. Nedochází tedy k nadměrnému ochlazování paliva a spalování je proto kvalitní i při nízkém výkonu i u paliv s větším podílem vlhkosti. - tato koncepce zajišťuje delší životnost, než u běžných kotlů na dřevo - doba hoření až 8 hodin na redukovaný výkon. Postačí přikládat 2 - 3 x denně - vzhledem ke kvalitnímu spalování stačí provádět odstraňování popela a čištění výměníku jednou za 2 týdny provozu - pro kvalitní řešení celé otopné soustavy doporučujeme při instalaci využít doporučené hydraulické komponenty, které jsou uvedeny v seznamu technické podklady k instalacím kotlů Benekov a zajišťuje největší záruku spolehlivosti použitých armatur při instalaci přináší využití Paketů armatur přímo od výrobce.

 

 

Přednosti kotle BENEKOV D18:

 ✓ Nízké provozní náklady
 ✓ Kvalitní regulovatelnost
 ✓ Dlouhodobé udržení stálo žáru 
 ✓ Unikátní konstrukce „teplé spalovací komory“

   

Technické parametry kotle BENEKOV D18:

Šířka 590 mm
Hloubka 910 mm
Výška 1.390 mm
Hmotnost 400 kg
Objem zásobníku 100 l
Průměr kouřovodu 150 mm

 

 

Výkonové parametry kotle BENEKOV D18:

Účinnost 92%
Max. provozní tlak 3 bar
Elektrické krytí IP 20
Jmenovitý výkon 18 kW
Spotřeba paliva 5 kg/h
Třída kotle dle EN 303-55 5