DOTACE
Kód: 264 | Značka: Benekov

Kotel na dřevo BENEKOV D26 dřevo 25kW zplyňovací

30 hodnocení
99 108 Kč
Na dotaz

Teplovodní zplyňovací kotel BENEKOV D26 je určen pro efektivní, ekologické a komfortní vytápění rodinných domků, bytových jednotek, chat, kancelářských budov, malých provozoven a jiných objektů, jejichž náročnost na tepelný výkon nepřesahuje 25 kW.

 

Kategorie: Ocelový kotel
Hmotnost: 1 kg
Palivo: Kusové dřevo
Výkon: 25 kW

Unikátní regulovatelnost a patentovaný systém automatického stáložáru, který mechanicky detekuje váhu paliva a přes čidlo propojené s řídící jednotkou odstaví kotel (vypne ventilátor). Počet roztápění v kotli je tak za sezónu několikanásobně menší než u běžných kotlů. Integrovaná váha detekuje optimální vrstvu pro přepnutí do stáložárné odstávky. Tím zajistí maximální čas pro další přiložení bez nutnosti nového zátopu. Pokud i tak dojde k vyhasnutí, zůstává v topeništi ideální zátopová vrstva dřevěného uhlí, kterou stačí pouze zapálit (např. kouskem papíru) a následně již přiložit běžné dříví. Nutnost časově náročného zatápění v kotli, známý u běžných kotlů na kusové dřevo tak u tohoto unikátního kotle odpadá.

Kotel disponuje unikátní konstrukcí „teplé spalovací komory“. Jedná se o kvalitní izolaci stěn přikládací komory, která je zcela oddělena od vody ve výměníku kotle. Nedochází tedy k nadměrnému ochlazování paliva a spalování je proto kvalitní i při nízkém výkonu i u paliv s větším podílem vlhkosti. Tato koncepce zajišťuje delší životnost, než u běžných kotlů na dřevo, doba hoření až 8 hodin na redukovaný výkon. Postačí přikládat 2 - 3 x denně a vzhledem ke kvalitnímu spalování stačí provádět odstraňování popela a čištění výměníku jednou za 2 týdny provozu. 

Pro kvalitní řešení celé otopné soustavy doporučujeme při instalaci využít doporučené hydraulické komponenty, které jsou uvedeny v seznamu Technické podklady k instalacím kotlů Benekov - pokud je instalace provedena dle dokumentu Technické podklady i k instalacím kotlů Benekov a jsou využity hydraulické komponenty definované výrobcem, je poskytnuta prodloužená záruka 5 let na kotlové těleso - největší záruku spolehlivosti použitých armatur při instalaci přináší využití Paketů armatur přímo od výrobce. 

 

Přednosti kotle BENEKOV D26:

 ✓ Nízké provozní náklady
 ✓ Konstrukce „teplé spalovací komory“
 ✓ Delší životnost
 ✓ Kvalitní regulovatelnost
 ✓ Nízké provozní náklady 

   

Technické parametry kotle BENEKOV D26:

Šířka 750 mm
Hloubka 910 mm
Výška 1.390 mm
Hmotnost 550 kg
Objem zásobníku 150 l
Průměr kouřovodu 150 mm
Obsah vodního prostoru
45 dm3
 Rozměr plnícího otvoru v zásobníku paliva
365 x 250 mm

 

 

Výkonové parametry kotle BENEKOV D26:

Účinnost 92%
Max. provozní tlak 3 bar
Elektrické krytí IP 20
Doporučená provozní teplota topné vody
60 - 90 °C
Jmenovitý výkon 25 kW
Spotřeba paliva 7 kg/h
Třída kotle dle EN 303-55 5

 

 

Zde pro více informací ke stažení ⇒ Navod-k-obsluze

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení