Kód: 1472 | Značka: Atmos

Hořák na pelety A25 pro DCxxSP pro kotle Atmos řady DCxxSP

1 hodnocení
32 473 Kč
Skladem

Hořáky ATMOS A25 jsou určeny pro kvalitní bílé pelety z měkkého dřeva bez kůry o průměru 6-8 mm, o délce 10-25 mm a výhřevnosti 16-19 MJ.kg-1.

Kategorie: Příslušenství ATMOS
Hmotnost: 1 kg
Palivo: Pelety

Výhodou těchto hořáků je automatické zapalování paliva pomocí žhavící spirály, která zapálí pelety kdykoli je potřeba zatopit. Hořák a kotel tak pracuje na plný výkon s nejvyšší účinností 85 až 90% a nejlepší kvalitou spalování.

Na rozdíl od řady konkurenčních výrobků, které nemají zapalovací zařízení, musí udržovat žhavou vrstvu ve spalovacím prostoru a jsou tak často provozovány při malém výkonu, kdy klesá teplota spalin pod 100°C. Tak dochází ke kondenzaci dehtů a kyselin ve spalovacím prostoru, následně ke zkracování životnosti kotle, nemluvě o nižší účinnosti, vyšší spotřebě paliva, horší kvalitě spalování, zanášení kotle a tedy k jeho častějšímu čištění.

U těchto hořáků provádíme vybírání popela pouze jednou za 7 až 30 dní, podle druhu a výkonu kotle. Hořáky nejsou určeny pro tmavé pelety, které se spékají ve spalovací komůrce hořáku. V takovém případě komfort vytápění upadá a je nutné spalovací komůrku hořáku čistit jednou za 1 - 3 dny.

 

Přednosti hořáku na pelety A25:

 ✓ Řízení ventilátoru kotle z hořáku za pomoci rezervního výstupu
 ✓ Řízení kotlového čerpadla z hořáku za pomoci rezervního výstupu
 ✓ Ovládání solárního systému přímo z hořáku
 ✓ Automatický start hořáku po dohoření dřeva u kotlů DCxxSP
 ✓ Možnost zapojení čtyř různých čidel TS, TV, TK, TSV
 ✓ Pohodlné vybírání popela
 ✓ automatické zapalování za pomoci dvou elektrických zapalovacích spirál

 

Hořák je doporučeným doplňkem například ke kotli Atmos DC 30 SPX

horak_na_pelety_Atmos_A25_kotelnaklic

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení