Kód: 1472 | Značka: Atmos

Hořák na pelety A25 pro DCxxSP pro kotle Atmos řady DCxxSP

1 hodnocení
32 473 Kč
Na dotaz

Hořáky ATMOS A25 jsou určeny pro kvalitní bílé pelety z měkkého dřeva bez kůry o průměru 6-8 mm, o délce 10-25 mm a výhřevnosti 16-19 MJ.kg-1.

Kategorie: Příslušenství ATMOS
Hmotnost: 1 kg
Palivo: Pelety

Výhodou těchto hořáků je automatické zapalování paliva pomocí žhavící spirály, která zapálí pelety kdykoli je potřeba zatopit. Hořák a kotel tak pracuje na plný výkon s nejvyšší účinností 85 až 90% a nejlepší kvalitou spalování.

Na rozdíl od řady konkurenčních výrobků, které nemají zapalovací zařízení, musí udržovat žhavou vrstvu ve spalovacím prostoru a jsou tak často provozovány při malém výkonu, kdy klesá teplota spalin pod 100°C. Tak dochází ke kondenzaci dehtů a kyselin ve spalovacím prostoru, následně ke zkracování životnosti kotle, nemluvě o nižší účinnosti, vyšší spotřebě paliva, horší kvalitě spalování, zanášení kotle a tedy k jeho častějšímu čištění.

U těchto hořáků provádíme vybírání popela pouze jednou za 7 až 30 dní, podle druhu a výkonu kotle. Hořáky nejsou určeny pro tmavé pelety, které se spékají ve spalovací komůrce hořáku. V takovém případě komfort vytápění upadá a je nutné spalovací komůrku hořáku čistit jednou za 1 - 3 dny.

 

Přednosti hořáku na pelety A25:

 ✓ Řízení ventilátoru kotle z hořáku za pomoci rezervního výstupu
 ✓ Řízení kotlového čerpadla z hořáku za pomoci rezervního výstupu
 ✓ Ovládání solárního systému přímo z hořáku
 ✓ Automatický start hořáku po dohoření dřeva u kotlů DCxxSP
 ✓ Možnost zapojení čtyř různých čidel TS, TV, TK, TSV
 ✓ Pohodlné vybírání popela
 ✓ automatické zapalování za pomoci dvou elektrických zapalovacích spirál

 

Hořák je doporučeným doplňkem například ke kotli Atmos DC 30 SPX

horak_na_pelety_Atmos_A25_kotelnaklic