Grundfos čerpadlo svítí červeně

V tomto článku se podíváme na to, jak si poradit s čerpadlem Grundfos Alpha 1 L, pokud Vám na něm svítí červená kontrolka.

Tento problém se nejčastěji stane poté, co čerpadlo delší čas neběží. V nejhorším případě čerpadlo jednoduše "zaroste" a je tak na vyhození. V tom lepším případě pomůže jeho odblokování pomocí odblokovacího šroubu.

 

Níže podrobněji návod k odblokování:

V případě, že čerpadlo zjistí jeden nebo více alarmů, přepne se první kontrolka LED ze zelené na červenou. Je-li alarm aktivní, kontrolky LED ukazují typ alarmu, jak je definováno níže.

Pokud je aktivních více alarmů ve stejnou dobu, kontrolky LED zobrazí pouze poruchu s nejvyšší prioritou. Priorita je definována pořadím v tabulce.

Až nebude aktivní žádný alarm, přepne se řídicí panel zpět do provozního stavu a první kontrolka LED se přepne z červené na zelenou.

 

!!! Pozor před možným úrazem el. proudem. Před započetím jakékoli práce na výrobku vypněte napájecí napětí. Zajistěte, aby zdroj napájecího napětí nemohl být náhodně zapnut !!!

 

grundfos_alarmy

 

Odblokování hřídele u čerpadla Grundfos Alpha 1 L:

 

Pokud je čerpadlo zablokované, je nutné odblokovat hřídel. Odblokovací zařízení čerpadel ALPHA1 L je přístupné z přední strany oběhového čerpadla bez nutnosti odmontovat řídicí jednotku. Síla zařízení je dostatečně velká k odblokování oběhového čerpadla, které je zadřené vlivem vodního kamene např. z důvodu odstavení čerpadla v letním období.

 

Jaká opatření nutno přijmout:

  1. Vypněte zdroj napájecího napětí.
  2. Vyhledejte odblokovací šroub ve střední části řídicí jednotky.
  3. Pomocí hvězdičkového šroubováku s hrotem Phillips velikosti 2 zatlačte odblokovací šroub dovnitř.
  4. Až bude možné otočit šroubem proti směru hodinových ručiček, bude hřídel odblokována. V případě potřeby opakujte krok 3.
  5. Zapněte zdroj napájecího napětí.

 

odblokovani hřídele Grundfos

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení